


Gedenken met kunst
“Het heeft ons veel troost gebracht!”
Een mooi gesprek is altijd de basis
Het is niet niks, een gesprek over je overleden echtgenoot. Met een onbekende. Gelukkig zijn we meestal snel over die drempel heen.
Ik ben in een gezellige woonkamer voor het eerste gesprek om een gedenkteken te ontwerpen op het graf van een echtgenoot, vader en opa. Mevrouw wordt als snel ondersteund door de kinderen die één voor één binnendruppelen. Knuffels worden gedeeld. De woonkamer is een goede reflectie van dit warme gezin.
Op zoek naar balans
Het Mooi-nument moet wat zeggen over de overledene én het moet troost bieden aan de nabestaanden. Het moet passen bij het leven dat ze samen gedeeld hebben én helpen bij het leven wat nog komt. Zonder echtgenoot, vader en opa. Daarnaast is het een kunstwerk van mijn hand, dus ook ik moet achter het werk kunnen staan.
Dit is een moeilijke balans. De eerste ontwerpen waren niet naar tevredenheid. Dat kan gebeuren. Ook dan blijkt de waarde van dat eerste, warme gesprek: er is ruimte om samen tot een nieuw ontwerp te komen.
Ik verwerk de input van het gezin tot een nieuw idee, waar dus zowel wat van hen als van mij in zit. Hierdoor wordt het kunstwerk nog meer eigen zonder dat ik concessies doe aan mijn creatieve integriteit. Ik kan met trots mijn handtekening onder dit werk zetten!
Wat een mooie opdracht. Ik ben elke keer weer dankbaar voor het vertrouwen dat ik krijg en het geluk dat ik dit werk mag doen.
Na een eerste telefonisch contact, voelde ik direct een klik. (…) en zijn daarna met Yvon een mooi traject ingegaan, waarin zij onze emoties, verhalen, kleuren omzette in een onntwerp… – Citaat uit revieuw van de klant –
PS. Ik heb voor de uitvoering van dit werk samengewerkt met AnnaAnna. Zij hebben geholpen bij de technische uitwerkingen van dit ontwerp, bij het maken van het staal en het plaatsen.




